#KurultaydaBuluşuyoruz!

Genç Atsızlar teşkilatı olarak kurulduğumuz tarihten (2005) bu yana kadar bu sene Mayıs ayında gerçekleştireceğimiz Kurultay ile 11. kez teşkilatımızı bir araya getirecek genel sorunlarımızı konuşacak, yeni kurallarımızı koyacak ve geçen seneden bu yana teşkilatımızda ne gibi ilerlemeler kaydetmişiz onlar hakkında hem kurulumuzu toplamış hem Yolbaşçımız Hüseyin Nihal Atsız beyin de bahsettiği “3 Mayıs ruhu ebediyen yaşasın!” sözünden yola çıkarak 1944’de yaşanan davanın ruhunu 2018 yılında halen hissedildiğinin bir kanıtı olacağız.

Kayseri’de gerçekleşecek olan kurultayımızın alanı Sarımsaklı Barajı olarak belirlendi ve Kayseri Ötüken Derneğinin ev sahipliği yapacağı alanda Okçuluk Gösterileri, Geçmişten günümüze gelen Türk oyunları, teşkilatımızın sanatçıları tarafından dinleti (Konser) ve hepsinden önemli olarak fidan dikimi gibi etkinlikler olacaktır. Kurultaydan dönüşte bir anı olarak kalacak olan cansız fotoğraflar ile Türkçülerin çevreci olduğunu toplumun yararına işler yaptığını bir kez daha somut bir şekilde göstermek adına Kurultayımıza katılan dava arkadaşlarımız ile birlikte Kayseri/Sarımsaklı Barajı çevresinde belirlenen bölgelere Kayseri Orman Müdürlüğü tarafından karşılanan fidan dikimi olacaktır.

“Genç Atsızlar tohumdur ve orman olacaktır!”

11. Geleneksel Türkçüler Kurultayımıza bütün Türkçüler davetlidir. Bulunduğunuz ilden şahsi olarak katılım sağlayabilir ya da il teşkilatlarımız kısmından yaşadığınız şehirdeki teşkilatımız ile irtibat kurarak katılım gösterebilirsiniz. 5 Mayıs tarihinde Kayseri Ötüken Derneği yerleşkesinden servis ile Kurultay alanına toplu gidiş yapılacaktır. Alanda afişte belirtildiği gibi 2 gün 1 gece kalınacak ve kamp şeklinde olacaktır.

Getirilmesi gereken malzemeler;

-Çadır, kalın kıyafet.

Geçtiğimiz senelere ait Kurultay görsellerimiz.