Yusuf Düzgören’in Tarihi Komedya Truva Kitabı Çıktı!

Teşkilatımızın mensubu ve yayın organımız Ötüken Dergisi yazarlarından Yusuf Düzgören’in 2. kitabı Tarihi Komedya Truva adlı kitabı çıktı.

“Asırlardır pek çok kişiyi aydınlatan Truva güneşi bu sefer sadece onu anlatanı değil aynı zamanda okuyanı da aydınlatacak. Bu özgün eser adeta hayatınıza dokunacak.”
Barış Gülbahçe – Öğretmen

“Kitabın şiirsel anlatımı çok büyüleyici. İçeriğinde öyle sırlar var ki, bunları çözmek isteyeceksiniz. Her cümle insanın ruhunda bir kapı açıyor ve o kapıdan geçip bir duygu serüvenine sürükleniyorsunuz. Tek kelime ile mükemmel!”
Kevser Yeşiltaş – Yazar

“Türk edebiyatında çok fazla örneğine rastlamadığımız ‘poema’ türünün başarılı bir örneği ‘Tarihi Komedya – Truva’. Bu toprakların kadim kültürlerinden olan Truvalıların destanını okurken insan adeta kendini savaş meydanında hissediyor. Tarihi Komedya’da sözlerin dansı epik destan anlatısı olarak karşımıza çıkmakta.”
Prof. Dr. Bilgehan Atsız Gökdağ

“Çok keyifli, kendini tek solukta okutan bir eser. Türkçe bir tragedya okuyabilmek neredeyse imkansız. ‘Tarihi Komedya-Truva’ bunu çok güzel başarmış. Umarım devamı gelir.”
Prof. Dr. Behçet Kemal Yeşilbursa

“Truva’nın ve özellikle Hektor’un şanlı ve bir o kadar hüzünlü hikayesi, belki de ilk kez böyle ‘ozanca’ ve Türkçe anlatılmış oldu bu toprağın kadim ve ebedi sahiplerine… Bir şiir, bir ezgi dinler gibi akıp giden bir eser olmuş…”
Yrd. Doç. Dr. Erdem Özdemir

Bir eserini daha geride bırakan yazarımızı tebrik ediyor gelecekteki başarılarının devamını temenni ediyoruz.